MENU

PRZECIWWSKAZANIA

– spożycie alkoholu lub środków odurzających w ciągu ostatnich 48 h

– alergia na składniki preparatów

– ciąża, okres połogu, karmienie piersią

– nowotwory w trakcie leczenia

– chemioterapia

– radioterapia

– infekcje bakteryjne, wirusowe i stany zapalne organizmu

– aktywny trądzik różowaty,

– porfiria skórna

– skłonność do bliznowaceń/zwłóknień/przerostu blizn,

– aktywna łuszczyca w okolicy zabiegowej

– aktywne atopowe zapalenie skóry (egzema) w okolicy zabiegowej

– aktywne łojotokowe zapalenie skóry w okolicy zabiegowej

– Hemofilia

– stosowanie leków: przeciwzakrzepowych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryna)– konieczność ich odstawienia na min. 5 do 10 dni przed zabiegiem (wyłącznie po konsultacji lekarskiej),

– stosowanie kortykosteroidów ( mniej niż 8 -12 tygodni od zakończenia kuracji)

– stosowanie retinoidów ( mniej niż 6 mc od zakończenia kuracji )

– antybiotykoterapia ( niezakończona min. 21 dni przed zabiegiem)

– reumatoidalne zapalenie stawów

– choroby autoimmunologiczne ( wrzodziejące zapalenie jelita grubego, syndrom Cohna, choroba Gravesa-Basedova, zesztywniające zapalenie stawów)

– nieleczone i nieustabilizowane schorzenia tarczycy

– nieleczone i nieustabilizowana cukrzyca

– tętniaki (mózgu, aorty, tętnic)

– stwardnienie rozsiane

– leczenie stomatologiczne lub ortodontyczne 7 dni przez lub 7 dni po zabiegu(w przypadku pigmentacji ust)

– zabiegi estetyczne wykonane w obszarze zabiegowym: zabiegi wolumetrii lub modelowania ust (30 dni),botox (14 dni)

– laser ablacyjny (3-6 miesięcy), laser nieablacyjny, HIFU (4 tygodnie),

– nici PDO (30 dni),

– przeszczep skóry, chirurgiczne zabiegi estetyczne (min. 3-6 miesięcy),

– zabiegi złuszczania naskórka w obszarze i okolicy zabiegowej ( odstęp min. 28 dni)- stosowanie odżywek do rzęs/brwi ( odstęp min. 28 dni)

– intensywna opalenizna ( zaleca się nie korzystanie z kąpieli słonecznych i solarium w okresie 14-21 dni przed zabiegiem)

 

PRZED ZABIEGIEM

WYTYCZNE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA PRZED ZABIEGIEM

Działania przygotowawcze do zabiegu makijażu permanentnego są wieloetapowe i składają się z wielu elementów. Działania przygotowawcze powinny obejmować nie tylko skórę ale i cały organizm, aby zapewnić jak najszybszą i właściwą regenerację i odbudowę tkanek oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań itd. Dlatego zalecamy aby w okresie przed zabiegowym uzupełnili Państwo ewentualne niedobory we własnym organizmie niezbędnych dla procesów gojenia mikroelementów ( m.in. VIT D, E, C , żelazo),przy czym najbardziej optymalną formą tego uzupełnienia jest właściwa i bogata w/w mikroelementy dieta ale możecie również Państwo korzystać z szerokiej oferty suplementów diety.

PONADTO Wybierając się na zabieg makijażu permanentnego nałóż taki sam, codzienny makijaż, będziemy wiedziały jak na co dzień lubisz wyglądać. W dniu zabiegu prosimy nie pić kawy oraz innych napojów zawierających kofeinę.

BRWI 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wykonujemy henny oraz regulacji brwi

USTA Wirus opryszczki pospolitej HSV jest powszechnie występujący i dlatego dobrze jest zażywać zapobiegawczo np. Hascovir w dawce 2*200 mg co 12 h, 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. W przypadku wątpliwości co do możliwości stosowania przez Panią/a tego lub podobnych leków prosimy skonsultować się z lekarzem. Zalecamy również stosowanie suplementu diety Aescin w tabletkach w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, profilaktycznie 30 dni przed zabiegiem. Jeżeli wystąpiła u ciebie opryszczka, odczekaj minimum1,5 miesiąca od ustąpienia infekcji i całkowitego wygojenia

 

PO ZABIEGU

WYTYCZNE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA PO ZABIEGU

W ciągu najbliższych 3 – 7 dni zabarwienie zblednie o 20 – 40% dlatego nie należy niepokoić się zbyt intensywnym kolorem makijażu. Właściwy efekt widoczny będzie po 28-45 dniach. Nie należy niepokoić się gdy makijaż zbyt mocno zblednie, wszystko zostanie dopracowane podczas zabiegu dopigmentowania. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry tuż po zabiegu. Pomaga ona szybko pozbyć się podrażnień i dłużej cieszyć się nowym makijażem. Prosimy o dokładne zapoznanie sie z listą wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu.

OGÓLNE WSKAZANIA PO ZABIEGU

Preparaty przekazane lub zalecane przez osobę wykonującą zabieg, należy nakładać za pomocą jednorazowych aplikatorów. Preparaty te nakładamy w postaci cienkiej warstwy, aby uniknąć powstania okluzji i rozwoju bakterii beztlenowych. Zachować zasady aseptyki w okolicy zabiegowej – w celu uniknięcia zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybicznego oraz podrażnienia obszaru zabiegowego. Zachować szczególną higienę dłoni oraz unikać przypadkowego i odruchowego dotykania obszaru pigmentacji. Przy występowaniu wysięków krwi lub płynów surowiczych należy delikatnie oczyszczać obszar zabiegowy (2-3 razy dziennie) za pomocą jednorazowych wacików kosmetycznych lub innych miękkich materiałów opatrunkowych zwilżonych roztworem soli fizjologicznej lub letnią, przegotowaną wodą. Oczyszczanie należy wykonać poprzez delikatne przykładanie wacika do zapigmentowanego miejsca, unikając pocierania, drażnienia i rozmiękczania. Zalecana jest zmiana pościeli oraz ręczników, a w przypadku pigmentacji ust wymiana szczoteczki do zębów. Przez 24h:- Zakaz spożywania alkoholu, aspiryny oraz napojów zawierających kofeinę (cola, kawa)

Przez 7 dni:

– Całkowity zakaz wykonywania makijażu w bliskim obszarze zabiegu
– Zakaz stosowania kremów, toników, płynów micelarnych oraz żadnych innych produktów zawierających substancje aktywne.
– Zakaz uprawiania sportu oraz wizyt u stomatologa.
– Pigmentowanej strefy nie wolno drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę strupka oraz stosować peelingów.

Przez 30 dni:

– Całkowity zakaz opalania oraz solarium
– Całkowity zakaz korzystania z basenu oraz sauny

 

PIELPIELĘGNACJA BRWI

Przez pierwsze 3 godziny, co 30 min. oraz przed pójściem spać: Intensywnie przemywaj makijaż wacikiem lub chusteczką higieniczną nasączoną mineralną lub przegotowaną wodą.
Po 4 dniach: Raz dziennie smaruj bardzo cienko preparatem lub wazeliną, po 10 minutach zmyj wilgotnym wacikiem.

 

PIELĘGNACJA UST

Przez pierwsze 3 godziny, co 20 minut oraz przed pójściem spać: Intensywnie przemywaj wacikiem nasączonym przegotowaną bądź mineralną wodą. Najszybciej na 2. dzień po zabiegu:3 razy dziennie smaruj bardzo cienko preparatem pielęgnacyjnym lub wazeliną. Nie aplikować leków do stosowania miejscowego z zawartością steroidów (steroidowe leki przeciwzapalne)

ZAMKNIJ