MENU

MAKIJAŻ PERMANENTNY

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest makijaż permanentny brwi?

Jest to luksusowa usługa, polegająca na wprowadzeniu barwnika pomiędzy naskórek, a skórę właściwą. Kształt brwi dobierany jest indywidualnie do kształtu twarzy klientki, aby wydobyć z niej piękno oraz nadać niepowtarzalnego charakteru.

Po zaakceptowaniu propozycji kształtu, przystępujemy do pigmentacji. Osobiście dobieram kolor oraz technikę pigmentacji do skóry klientki. Pamiętaj, że makijaż permanentny powinien w subtelny sposób podkreślić Twoją urodę - nie jest to makijaż wieczorowy. Jest to zabieg, który wymaga zdolności manualnych, artystycznych oraz niezwykłej wyobraźni. Usługa dedykowana jest dla osób ceniących wygodę, piękno i naturalność.

Jak przygotować się do zabiegu pigmentacji brwi?

W miesiącu poprzedzającym zabieg, odstawić odżywki do brwi, niepotrzebna też będzie henna. Unikać zabiegów, które mogą podrażnić naskórek w okolicach brwi. Chronić skórę przed intensywną ekspozycją na promieniowanie słoneczne.

Czym jest makijaż permanentny ust?

Jest to luksusowa usługa, polegająca na wprowadzeniu pigmentu w czerwień wargową klientki. Kształt ust dobierany jest indywidualnie do kształtu czerwieni wargowej klientki. Po zaakceptowaniu propozycji kształtu, przystępujemy do pigmentacji. Osobiście dobieram kolor oraz technikę pigmentacji. Pamiętaj, że makijaż permanentny ust powinien w subtelny sposób podkreślić Twoją czerwień wargową - makijaż permanentny ust nie powiększa czerwieni wargowej! . Jest to zabieg, który wymaga zdolności manualnych, artystycznych oraz niezwykłej wyobraźni. Usługa dedykowana jest dla osób ceniących wygodę, piękno i naturalność.

Jak przygotować się do zabiegu pigmentacji ust?

Nie przyjmować tabletek przeciwbólowych. W miesiącu poprzedzającym zabieg nie korzystać z usług medycyny estetycznej tj. powiększanie ust. Unikać zabiegów, które mogą podrażnić naskórek w okolicy ust. Chronić skórę przed intensywną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu oraz 3 dni po zabiegu należy przyjmować preparat przeciwwirusowy Heviran. Lek należy przyjmować tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Lek wydawany jest na receptę (w aptece dostępny jest bez recepty lek o nazwie Hascovir). Proszę pamiętać, iż mimo przyjmowania leków opryszczka może się pojawić- zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym podczas którego uszkadzamy naskórek.
Przed zabiegiem proszę zadbaj również o doskonałe nawilżenie i odżywienie ust.

Dla kogo nadaje sie makijaż permanentny?

Makijaż permanentny przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby podkreslić swoje naturalne piękno oraz skorygować niedoskonałości, pod warunkiem braku przeciwwskazań do takiego zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Uczucie bólu różni się w zależności od osoby, a także zależy od jakości dnia. Istnieje wiele aktywnych składników, które zwiększają lub zmniejszają uczucie bólu. Środki zwiększające ból to, na przykład, stymulowanie substancji takich jak kofeina, tauryna, niepokój, stres i inne wewnętrzne zdarzenia, takie jak cykl kobiecy. Mimo, że zabieg polega na bardzo delikatnej, powierzchownej ingerencji w naskórek, możliwe są (zwłaszcza na początku) pewne odczucia dyskomfortu w zależności od indywidualnej odporności na ból.

Czy zabieg należy powtórzyć lub poprawić?

Korekta nie zawsze jest konieczna, ale jest zalecana z następujących powodów:
-pigmentacja utrzymuje się dłużej
-słabe punkty mogą zostać poprawione
-w zależności od stanu skóry i dbałości o pigmentację przez klienta, pigmentacja może stracić kolor i intensywność.
W zależności od wrażliwości, gojenia i stanu skóry, korekta pigmentacji nie jest zalecana przed upływem 4 tygodni po zabiegu (naturalny proces odnawiania skóry trwa od 28 do 35 dni).

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Uważa się, że prawidłowo wykonana pigmentacja trwa średnio 1-3 lat. Zależy to od kilku czynników: stanu skóry, nawyków, dbałości o pigmentację przez klienta, przyjmowania leków, trwałych lub chronicznych chorób, ekspozycji na słońce i rodzaju skóry. Odświeżenie lub kontrolę pigmentacji poleca się wykonać po 1 - 1,5 roku.

Ile czasu zajmie zabieg?

Czas trwania zabiegu zależy od techniki i złożoności cieniowania. Średni czas wynosi około 2,5-3 godzin.

Dobór techniki - metoda pigmentacji zależy od rodzaju cery.

Nie każda technika jest odpowiednia dla każdego typu skóry.
Przykładem jest zabieg makijażu permanentnego microblading, metoda piórkowa. technika włosa, techniki te nie są odpowiednie dla osób ze skórą problematyczną.

Posiadam już makijaż permanentny, chcę go odświeżyć. Co powinnam wiedzieć?

Nie w każdym przypadku uda się skorygować stary makijaż permanentny.
Jeżeli posiadasz źle zrobiony makijaż permanentny z mocno zaznaczonym przodem bądź też ostro zaznaczonym konturem, w pierwszej kolejności powinnaś udać się na zabieg usuwania takiego makijażu. Musisz wiedzieć, że korygowanie starego makijażu permanentnego może mieć nieodwracalne skutki. Niestety dość często osoby niedoświadczone, ulegające naciskowi klienta, z braku wiedzy, często chęci zarobku podejmują się korekt źle wykonanych makijaży. Pamiętaj, że ceny zabiegów korekcyjnych są wyższe. Nie podejmuję się wykonania zabiegu, co do którego nie jestem pewna.

Wybór linergisty

Pamiętaj, ze zabieg makijażu permanentnego jest klasyfikowany do zabiegów ekskluzywnych, drogich. Nie powinnaś oszczędzać na tego typu zabiegach przede wszystkim dlatego, ze wykonywany jest na twarzy. Błędy wynikające z pigmentacji będzie bardzo ciężko ukryć.

Wybierając linergistkę, jej styl i efekty pracy powinny odpowiadać Twojej estetyce. Zapoznaj się z pracami specjalistki przed podjęciem wyboru. Ważne, aby osoba wykonująca zabieg była w stanie pokazać Ci zdjęcia przed, po oraz po wygojeniu.

ZAMKNIJ